Forsiden Aktiviteter Nyheder Idrætshaller Cafeteriet Svømmehal Kulturhus Booking Kontakt Os
AIF FROST 96 TRITON FOOSS Kølvrå Svømmeklub SKF/KFUM

Uge:

Dato:

Kl.

Aktivitet:

Række:

Modstander/bemærkninger:

34

Mandag den 21. august

18:00

Fodbold (8)

U13 Drenge C

Bjerringbro IF

34

Onsdag den 23. august

18:00

Fodbold (8)

U12 Drenge C

Viborg Sdrm. IK 3

35

Tirsdag den 29. august

19:00

Fodbold (8, kortbane)

U14 Piger C

RHU/BSF

35

Onsdag den 30. august

18:00

Fodbold (8)

U12 Drenge C

Ravnsbjerg IF

35

Torsdag den 31. august

18:00

Fodbold (8, kortbane)

U14 Piger C

Bjerringbro IF

35

Lørdag den 2. september

10:00-12:00

Fodbold (5)

U9 Drenge A

Stævne (1 bane, 3 hold)

Overlund GF 1, Kjellerup IF 1,

Alhedens IF 1

36

Mandag den 4. september

17:30-19:15

 

 

 

18:00

Fodbold (5)

 

 

 

 

Fodbold (8-kunst)

U10 Drenge B

 

 

 

 

U13 Piger C (8)

Stævne (2 baner, 6 hold)

Viborg FF 2, Kjellerup IF 1, Viborg Sdrm. IK 3, Overlund GF 2, Thorsø/Tungelund IF, AIF/KKIK 1

Stoholm IF

36

Onsdag den 6. september

17:30-19:15

17:30-19:15

Fodbold (5)

 

Fodbold (5)

U9 Drenge C

 

U8 Drenge B

Stævne (1 bane, 3 hold)

Ans IF, Mammen IF, AIF

Stævne (1 bane, 3 hold)

Kjellerup IF 1, BT/SVIF 1, AIF

36

Torsdag den 7. september

17:30-19:15

18:15

19:00

Fodbold (8)

 

Fodbold (11)

Fodbold (8, kortbane)

U11 Drenge C

 

U18 Piger, Liga 1

U14 Piger C

Stævne (1 bane, 3 hold)

Tjele Vest Sport, Viborg FF 2, AIF

Randers Freja

R.O.S.

37

Mandag den 11. september

18:00

Fodbold (8)

U13 Drenge C

Fårvang IF

37

Onsdag den 13. september

18:00

Fodbold (8)

U12 Drenge C

Viborg FF 3

38

Mandag den 18. september

18:00

18:00

Fodbold (8, kunst)

Fodbold (8)

U13 Piger C

U13 Drenge C

Foulum IF

FC Fussingø

38

Tirsdag den 19. september

18:15

Fodbold (8, kortbane)

U14 Piger C

Foulum IF

39

Onsdag den 27. september

18:00

Fodbold (8)

U12 Drenge C

Overlund GF 3

39

Torsdag den 28. september

17:30-19:15

Fodbold (8)

U11 Drenge C

Stævne (1 bane, 3 hold)

Overlund GF 2, Viborg Sdrm. IK 3, AIF

39

Lørdag den 30. september

15:00

Fodbold (11)

U18 Piger, Liga 1

VB 52 (Vejgaard/B52 Ålborg)

40

Mandag den 2. oktober

17:45

17:45

Fodbold (8, kunst)

Fodbold (8)

U13 Piger C

U13 Drenge C

Fjelsø/Gedsted FF

Bjerringbro IF

40

Torsdag den 5. oktober

17:30-18:15

Fodbold (3)

U7 Drenge

Stævne (4 baner, 8 hold)

Kjellerup IF 1, 2 og 3, Viborg

Sdrm. IK 1 og 2, Sjørslev/ Demstrup IF, AIF 1 og 2

40

Lørdag den 7. oktober

09:00-16:00

11:00

Håndbold (hal 1)

 

Fodbold (11, kunst)

?

 

U14 Drenge, Liga 4

Stævne

 

Hanstholm IF

41

Søndag den 8. oktober

11:00-15:30

Svømning

(svømmehal)

Børn

Viborg Handicapidræt

42

Tirsdag den 10. oktober

17:30

Fodbold (8, kortbane)

U14 Piger C

Sparkær IF

42

Onsdag den 11. oktober

17:30

Fodbold (8)

U12 Drenge C

BT/SVIF

42

Søndag den 15. oktober

13:00

Fodbold (11)

U18 Piger, Liga 1

Romalt IF

43

Søndag den 29. oktober

09:00-16:00

Håndbold (hal 1)

?

Stævne

44

Torsdag den 2. november

Hele dagen

Whisky-Festival

(begge haller, kultur-huset, mødelokale 1,

AIF’s klublokale)

Voksne

Arrangør: Mac Y

44

Fredag den 3. november

Hele dagen

Whisky-Festival

(begge haller, kultur- huset, mødelokale 1,

AIF’s klublokale)

Voksne

Arrangør: Mac Y


44

Lørdag den 4. november

Hele dagen

Whisky-Festival

(begge haller, kultur-huset, mødelokale 1,

AIF’s klublokale)

Voksne

Arrangør: Mac Y

44

Søndag den 5. november

00:00-16:00

Whisky-Festival

(begge haller, kultur-huset, mødelokale 1,

AIF’s klublokale)

Voksne

Arrangør: Mac Y

45

Lørdag den 11. november

09:00-16:00

13:00

Håndbold (hal 1)

 

Fodbold (11)

?

 

U18 Piger, Liga 1

Stævne

 

VSK Århus

46

Lørdag den 18. november

10:00-18:00

Fodbold (hal 1)

Senior/Ungdom

JBU-Stævne

47

Fredag den 24. november

Hele dagen

Julefrokost (hal 1)

Voksne

Arrangør:

Alhede-Hallernes madsted

47

Lørdag den 25. november

Hele dagen

10:00-18:00

Julefrokost (hal 1)

 

Futsal (hal 2)

Voksne

 

Senior/Ungdom

Arrangør:

Alhede-Hallernes madsted

JBU-Stævne

47

Søndag den 26. november

Hele dagen

09:00-16:00

Julefrokost (hal 1)

 

Håndbold (hal 2)

Voksne

 

?

Arrangør:

Alhede-Hallernes madsted Stævne

48

Lørdag den 2. december

10:00-17:00

Juletræsdans (hal 1)

Børn og barnlige sjæle

Arrangør: Alhedens IF

48

Søndag den 3. december

09:00-16:00

Håndbold (hal 1)

?

Stævne

49

Lørdag den 9. december

10:00-18:00

Fodbold (hal 1)

U6-U12

JBU-Stævne

1

Søndag den 7. januar

09:00-16:00

Håndbold (hal 1)

?

Stævne

2

Fredag den 12. januar

17:00-24:00

Fodbold

(begge haller)

Herre-Senior

Alhede-Cup

2

Lørdag den 13. januar

Hele dagen

Fodbold

(begge haller)

Ungdom

Alhede-Cup

2

Søndag den 14. januar

Hele dagen

Fodbold

(begge haller)

Ungdom og Dame-Senior

Alhede-Cup

3

Lørdag den 20. januar

09:00-16:00

10:00-18:00

Håndbold (hal 1)

 

Fodbold (hal 2)

?

 

U6-U15

Stævne

 

JBU-Stævne

5

Fredag den 2. februar

19:00-23:00

Volleyball

(begge haller)

Ungdom

Elitetræf

5

Lørdag den 3. februar

08:00-20:00

Volleyball

(begge haller)

Ungdom

Elitetræf

5

Søndag den 4. februar

08:00-16:00

Volleyball

Ungdom

Elitetræf

8

Søndag den 25. februar

06:00-18:00

Fastelavnsfest (hal 2)

Børn og barnlige sjæle

Arrangør: Handelsstandsforeningen

9

Lørdag den 3. marts

Hele dagen

Fodbold (begge haller)

U13 Piger A og B og

U13 Drenge A og B

Jysk Mesterskab

9

Søndag den 4. marts

09:00-15:00

Fodbold (begge haller)

U13 Piger A og B og

U13 Drenge A og B

Jysk Mesterskab

10

Lørdag den 10. marts

09:00-16:00

Håndbold (hal 1)

?

Stævne

12

Søndag den 25. marts

09:00-16:00

Håndbold (hal 1)

?

Stævne

23

Lørdag den 9. juni

08:00-20:00

12-timers-triathlon-stafet (Svømmehallen og kulturhuset)

Alle

AIF Motion